Január je už v plnom prúde a veľa z nás si určite dalo rôzne ciele do 2018. Štatistiky však ukazujú, že 92% týchto novoročných predsavzatí zlyhá. Prečo je to tak? Existuje mnoho štúdii, no v každej sa však opakuje jedno. Aké máme dôvody na zmenu nášho života? Sme o nich vnútorne presvedčení? Alebo je to skôr externá motivácia? Ja som si tento rok nedala žiadne predsavzatia, pretože v Auguste 2017 som si jednoducho povedala, že potrebujem zmenu a dala som si 90 dňovú výzvu kedy som sa vzdala cukru, kávy a alkoholu.

Mojim cieľom bolo nielen túto výzvu úspešne absolvovať ale aj zdokumentovať. Ale aby to nebolo len o týchto troch veciach tak som túto výzvu chcela posunúť ešte ďalej a porozprávať sa s rôznymi odborníkmi na tému: Ako sa cítiť lepšie? Pod pojmom lepšie, môžeme chápať fyzicky, kondične, zdravotne, atď. No cítiť sa lepšie neznamená len schudnúť, nabrať svalovú hmotu a vyzerať super, ako sa to väčšinou prezentuje v časopisoch a knihách.

Zamýšľame sa vôbec nad tým ako sa cítiť lepšie mentálne? Dá sa ovplyvniť produktivita, nálady, motivácia a chuť do života? Naozaj je jediným spôsobom teplá vaňa, sviečky a kniha? A keď nič tak medikamenty alebo iné substancie? Je to celé, čo môžeme urobiť pre svoj mozog a myseľ?

Veľká vďaka Richardovi Wagnerovi za jeho kameramanské a editovacie schopnosti.

Insta: @r_ichard_w_agner https://www.instagram.com/r_ichard_w_…

Môj Insta: @malenovska https://www.instagram.com/malenovska/…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.